Informacja

piątek, 20 czerwca 2014

Ruszy kampania informacyjno-promocyjna projektu

Niebawem ruszy ogólnopolska kampania informacyjno-promocyjna na temat „Ramowych wytycznych w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach”. Kampania ma za zadanie przekonać pracodawców, że warto dostosować miejsca pracy oraz jak niewiele trzeba włożyć wysiłku aby firma była przyjazna dla każdego bez względu na wiek, płeć, czy poziom sprawności.  Kampania ma podkreślić korzyści  płynące z projektowania budynków i miejsc pracy na potrzeby osób niepełnosprawnych.     

A jakie one są?

Przede wszystkim wizerunkowe dla Twojej firmy. Spotkasz się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem swoich klientów, rodziny, znajomych. Przekonasz się, że dostosowanie miejsca pracy nie będzie wymagać specjalnych zabiegów, jeśli miejsca pracy i punkty sprzedaży usług czy produktów są projektowane zgodnie z zasadami ergonomii. Zauważysz, że warto będzie podjąć  to wyzwanie, bo poszerzy się grupa Twoich potencjalnych pracowników- osób niepełnosprawnych, ale również potencjalnych klientów (lepiej dostępne produkty i usługi dla różnych grup klientów, nie tylko osób niepełnosprawnych).

Ogólnopolska kampania będzie prowadzona w  telewizji, radiu, prasie i Internecie. Od sierpnia 2014 r. w TVP, TVP Info, SUPERSTACJI, TVN 24, POLSAT News, POLSAT News 2, POLSAT Sport,   wyemitowane będą 30-sekundowe spoty informujące o projekcie „Ramowe wytyczne…”. Dodatkowym wsparciem będą działania outdoorowe – citylighty  w największych miastach Polski, a także plakaty i ulotki.



Autor: Tomasz Kościelny

środa, 18 czerwca 2014

Postępy w realizacji działań Punktów Informacyjno-Doradczych

Spotkania organizowane przez Punkty Informacyjno - Doradcze okazały się wielkim sukcesem. Do końca maja przeprowadzono łącznie 120 spotkań informacyjno- doradczych na terenie całego kraju - wzięło w nich udział  1581 osób.  Z ankiet wypełnianych przez uczestników spotkań: pracowników urzędów lokalnych, przedstawicieli pracodawców i organizacji pozarządowych, wynika, że spotkania są bardzo potrzebne – znakomita większość ankietowanych wskazała (ponad 95% respondentów), że zwiększyła swoją wiedzę na temat dostępności środowiska pracy dla osób niepełnosprawnych. Są też dobrze ocenione przez uczestników od strony koncepcji, jasności przekazu, organizacji. Należy dodać, że projekt „Ramowe wytyczne…” zakładał przeprowadzenie  spotkań dla 3500 osób. Można więc powiedzieć, że zaledwie po trzech miesiącach działania PI-D  jesteśmy blisko półmetka realizacji zaplanowanych działań i zapewne przekroczymy pierwotnie przyjęte założenia.


Autor: Michał Rydzewski