Szanowni Państwo,
mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konferencji podsumowującej realizację projektu pn.:
mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w konferencji podsumowującej realizację projektu pn.:
”Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach”
która odbędzie się w dniu 5 grudnia 2014 r. w Hotelu Chopin przy ul. Przy Rondzie 2 w Krakowie.
Projekt systemowy „Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
W trakcie konferencji zaprezentujemy Państwu kluczowe wyniki projektu, w tym publikację „Projektowanie obiektów, pomieszczeń oraz przystosowanie stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach – Ramowe wytyczne”.
Celem konferencji, jak i samego projektu jest podniesienie wiedzy szerokiego grona odbiorców zainteresowanych problematyką dostępności środowiska pracy dla osób niepełnosprawnych m.in. lekarzy medycyny pracy, służb kontrolnych, przedstawicieli lokalnych instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych bądź zajmujących się bezrobociem, architektów, pracodawców, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz innych zainteresowanych z zakresu projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach. Fakt niepełnosprawności oraz rodzaj schorzeń znacząco wpływa na sytuację na rynku pracy osób niepełnosprawnych. Niektóre osoby niepełnosprawne wymagają szczególnego podejścia w dostosowaniu stanowisk pracy, ale też całych pomieszczeń i budynków w których odbywa się praca. Dostosowanie miejsc pracy kojarzy się przede wszystkim z kosztownymi przebudowami architektonicznymi, często z definicji pracodawcy odrzucają możliwość zatrudnienia osób ze schorzeniami wzroku, schorzeniami psychicznymi, upośledzeniem narządu słuchu czy z niepełnosprawnością intelektualną.
Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się również na stronie internetowej www.pfron.org.pl w zakładce Programy Unii Europejskiej.
Podczas konferencji zapewniamy usługę tłumaczenia na język migowy.
Konferencja odbywać się będzie w budynku dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Będziemy zaszczyceni, jeżeli zechcieliby Państwo przyjąć nasze zaproszenie.
Uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w konferencji w terminie do 28 listopada 2014 r. na adres e-mail: ramowe_wytyczne@pfron.org.pl
W razie pytań prosimy o kontakt za pośrednictwem e-maila bądź telefonicznie na numer 22 505 57 53.
Program Konferencji.doc
Formularz zgłoszeniowy.doc
Autor: Wojciech Piętka